• Thursday
    September 5, 2013
    Donnerstag

    22:00–02:00
    Flaty
    Hoopa
  • Friday
    September 6, 2013
    Gleitschirm Nacht

    23:30–07:00
    Sanys
    Mauer
    Kalivas
    Nintendo
    Blain

  • Saturday
    September 7, 2013
    Stackenschneiders Sonnabende

    23:59–07:00
    Timofey
    Pronin & Youkovskiy
  • Thursday
    September 12, 2013
    Donnerstag

    20:00–00:00
    Flaty
    Hoopa
  • Friday
    September 13, 2013
    Solid Grooves Showcase

    23:30–07:00
    East Soul Person & Kraut (BY)
    M. Kislovsky
    Hoopa

  • Saturday
    September 14, 2013
    Stackenschneiders Sonnabende

    23:59–07:00
    Kimbar
    Kirill Linne
    Smirnov & Velvet
  • Thursday
    September 19, 2013
    Donnerstag

    20:00–04:00
    Dices
    Hoopa
    Nasonov
  • Friday
    September 20, 2013
    Deep Soul Penetration

    23:30–07:00
    Sailor Jack DJs:
    Oira & Nikita
    Kalivas
  • Saturday
    September 21, 2013
    Electronica Label Showcase

    23:59–07:00
    Krechet Band [Live]
    Sasha Khyzhnyakov
    Primat
  • Thursday
    September 26, 2013
    Donnerstag

    21:00–04:00
    Takis
    Dices
    Galich
  • Friday
    September 27, 2013
    Low Cost |
    Technopoetry

    20:00–00:00
    Ki.Mi. & Naumchik
    Lady Si
    Gerda Gordo


    00:00–07:00
    Unbalance
    El
    Blain
    Glxs

  • Saturday
    September 28, 2013
    Concept One

    20:00–07:00
    Radioactive Orchestra (SE)
    Brickman [Live]
    Nevadim
    Muhomorov
    Raf


    visuals by
    Egor Alentyev
  • Thursday
    September 5, 2013
    Donnerstag

    22:00–02:00
    Flaty
    Hoopa
  • Friday
    September 6, 2013
    Gleitschirm Nacht

    23:30–07:00
    Sanys
    Mauer
    Kalivas
    Nintendo
    Blain

  • Saturday
    September 7, 2013
    Stackenschneiders Sonnabende

    23:59–07:00
    Timofey
    Pronin & Youkovskiy
  • Thursday
    September 12, 2013
    Donnerstag

    20:00–00:00
    Flaty
    Hoopa
  • Friday
    September 13, 2013
    Solid Grooves Showcase

    23:30–07:00
    East Soul Person & Kraut (BY)
    M. Kislovsky
    Hoopa

  • Saturday
    September 14, 2013
    Stackenschneiders Sonnabende

    23:59–07:00
    Kimbar
    Kirill Linne
    Smirnov & Velvet
  • Thursday
    September 19, 2013
    Donnerstag

    20:00–04:00
    Dices
    Hoopa
    Nasonov
  • Friday
    September 20, 2013
    Deep Soul Penetration

    23:30–07:00
    Sailor Jack DJs:
    Oira & Nikita
    Kalivas
  • Saturday
    September 21, 2013
    Electronica Label Showcase

    23:59–07:00
    Krechet Band [Live]
    Sasha Khyzhnyakov
    Primat
  • Thursday
    September 26, 2013
    Donnerstag

    21:00–04:00
    Takis
    Dices
    Galich
  • Friday
    September 27, 2013
    Low Cost |
    Technopoetry

    20:00–00:00
    Ki.Mi. & Naumchik
    Lady Si
    Gerda Gordo


    00:00–07:00
    Unbalance
    El
    Blain
    Glxs

  • Saturday
    September 28, 2013
    Concept One

    20:00–07:00
    Radioactive Orchestra (SE)
    Brickman [Live]
    Nevadim
    Muhomorov
    Raf


    visuals by
    Egor Alentyev